Domina mūsų paslaugos ? Gaukite pasiūlymą per vieną valandą ! Gauti pasiūlymą
PROFESIONALAI
  • Teritorijų planavimas
  • Kadastriniai matavimai
  • Geodeziniai matavimai

„Geometros“ komandos patirtis – kvalifikacijos kėlimo kursuose

 

 

 

„Geometra“, būdama viena didžiausių šalies geodezijos įmonių, ne tik siekia nuolat tobulėti, bet savo patirtimi dalintis ir su kitais savo srities specialistais. Vienas tokių pavyzdžių – Lietuvos žemėtvarkos ir hidrotechnikos inžinierių sąjungos organizuojami kvalifikacijos kėlimo kursai, kuriuos vedė įmonės Kraštotvarkos direktorius Saulius Mocevičius. Šiuos kursus išklausiusiems specialistams išduodami kvalifikacijos pažymėjimai, suteikiantys teisę rengti žemės konsolidacijos projektus.

 

2015 m.  Aleksandro Stulginskio universitete vykę kvalifikacijos kėlimo kursai susidėjo iš praktinės ir teorinės dalių, o „Geometros“ atstovas tokius mokymus vedė jau antrą kartą. S. Mocevičiaus mokymų tema – „Žemės konsolidacijos projektų rengimo ir įgyvendinimo taisyklių komentaras“.

 

„Mokymų metu siekiau savo patirtimi ir patarimais pasidalinti su kitais specialistais – paaiškinti Žemės konsolidacijos projektų rengimo taisykles ir pakomentuoti jas iš praktinės pusės, paliečiant neįprastus atvejus, kurie nėra aprašomi taisyklėse. Su specialistais aptarėme aplinkybes, kurios gali paveikti projekto rengimą, diskutavome, kaip elgtis susidūrus su netipinėmis situacijomis. Tai itin svarbu, nes teorijoje ir praktikoje dažnai viskas skiriasi, tad realių pavyzdžių ir situacijų pasidalinimas, tikiu, gali padėti specialistams augti ir mokytis“, – pasakojo S. Mocevičius.

 

Pasak S. Mocevičiaus, specialistai, kurie dalyvauja šiuose kursuose, turi turėti atitinkamą išsilavinimą, detaliai apibrėžtą Žemės įstatyme, bei mažiausiai trejų metų darbo stažą. Dar neturintys kvalifikacijos pažymėjimų dalyviai po kursų turi išlaikyti egzaminą, kad juos įgytų. Tuo tarpu tie, kurie pažymėjimus jau yra įgiję anksčiau ir siekia išlaikyti šią kvalifikaciją, kursus turi išklausyti kas trejus metus.

 

Žemės konsolidacijos projektų rengimo kvalifikacijos kėlimas – svarbi tobulėjimo sritis žemės valdos projektų rengimo ir žemės sklypų kadastrinių matavimų atlikimo srityje dirbantiems specialistams, mat žemės konsolidacijos projektai dėl mažo kvalifikuotų specialistų ir įmonių skaičiaus svarbūs ir užsakovams, ir visai rinkai. Lietuvoje yra vos kelios žemės valdos projektų rengimo ir žemės sklypų kadastrinių matavimų atlikimo įmonės, turinčios galimybių imtis žemės konsolidacijos projektų dėl keliamų aukštų reikalavimų, specialistų patirties bei įmonės finansinės padėties. 2015 m. „Geometra“ baigė įgyvendinti septyniolika žemės konsolidacijos projektų Lietuvoje ir yra viena iš nedaugelio žemės valdos projektų rengimo ir žemės sklypų kadastrinių matavimų atlikimo įmonių, turinčių patirties ir reikiamų žinių šioje srityje.