Domina mūsų paslaugos ? Gaukite pasiūlymą per vieną valandą ! Gauti pasiūlymą
PROFESIONALAI
  • Geodeziniai matavimai
  • Kadastriniai matavimai
  • Teritorijų planavimas

Dešimtmečio „Geometroje“ atspalviai: neįkainojama patirtis ir geriausi įspūdžiai

„Geometros“ ilgalaikę patirtį grindžia ne tik bendri kompanijos pasiekimai ir veikla, bet ir joje dirbantys darbuotojai. Šiemet dalis „Geometros“   specialistų švenčia 10 metų darbo jubiliejų kompanijoje. Vieni jų–architektas Vaidas Navackas ir inžinierė Rita Milašienė, kompanijos Kauno skyriuje dirbantys nuo pat 2004-ųjų. Per šį laikotarpį spėta patirti visko –ir daug reikalaujančio darbo, ir linksmų nutikimų. Tačiau svarbiausia, kad darbas „Geometroje“ bei kolektyvas – verti geriausių įvertinimų ir prisiminimų. Taigi koks buvo jų dešimtmečio kelias ir kokius patirties perlus senbuviai dalina jaunesniajai „Geometros“kartai?

 

Vaidas Navackas: rūpinamės brangiausiu lietuviui daiktu žeme

 

Vaidas Navackas savo pradžią „Geometroje“ prisimena su geriausiais įspūdžiais – per įdarbinimo agentūrą atėjęs į darbo pokalbį, jau mažiau nei po valandos buvo pakviestas kitą dieną pradėti karjerą kompanijoje. Jau po poros metų „Geometroje“ Vaidas vadovavo Architektūros skyriui Kaune, o vėliau dirbo architektu bei projekto vadovu, tęsdamas savo karjerą.

Šiuo metu Vaidas specializuojasi Teritorijų planavimo srityje – rengia specialiuosius ir detaliuosius planus, žemės sklypo planus prilyginamus teritorijų planavimo dokumentui, žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektus. Jis taip pat vadovauja neatestuotų specialistų darbams.

„Nors mūsų darbas gana stipriai sustyguotas teisės aktų ir saviraiškos nedaug, tačiau pasitaiko atvejų, kai atsiranda niekur neaprašytų klausimų. Tuomet svarbu motyvuotai apginti savo nuomonę. Be to, visuomet smagu dirbti su įspūdingais projektais. Kol kas vienas įsimintiniausių – Druskininkų lynų keltuvų įrengimo specialusis planas. Nieko panašaus Lietuvoje nebuvo projektuota, tad tai buvo nemažas iššūkis man ir teritorijų planavimą kuruojančioms institucijoms. O apskritai – tai rimtas ir atsakingas darbas. Juk dirbame su brangiausiu ir artimiausiu lietuviui daiktu – žeme“, –sako Vaidas Navackas.

Prisimindamas „Geometros“ pokyčius per visą dešimtmetį, architektas teigia, kad kompanija nuolat plėtėsi –per išdirbtą laikotarpį kompanija išsiplėtė iki vienos didžiausių tokio profilio įmonių Lietuvoje. Be to, čia dirba jaunas ir perspektyvus kolektyvas. Jiems Vaidas taip pat turi patarimų. „Prieš pradedant dirbti šį darbą, svarbu gerai įsiklausyti, kas sakoma apie įmonės vidaus tvarką, darbo specifiką. Būtų vertinga pasiskaityti, pasiklausinėti pažįstamų apie darbo sritį, kurioje dirbsite. Tai tikrai atsakingas ir sudėtingas darbas, griežtai apribotas teisės aktais ir galybe tikrinančių institucijų. Taip pat itin svarbu nuolat domėtis savo darbo sritimi –ne tik pasikeitimais teisės aktuose, bet taip pat kolegų įgyvendinamais projektais. Be to, esamas kolektyvas turi nusistovėjusią, ištobulintą savo vidaus tvarką, todėl pradirbus pirmąją savaitę nereiktų organizuoti Spalio revoliucijos. Įsiklausykite į esamą kolektyvą ir patys busit išgirsti!“, –šypsodamasis pataria V. Navackas.

Pasak Vaido, taip pat vertėtų nepamiršti ir su darbu susijusių pomėgių, kurie gali padėti dar sparčiau tobulėti. Vienas paties architekto pomėgių – domėjimasis urbanistika. Kitų valstybių urbanistinių projektų nagrinėjimas ir jų įgyvendinimo stebėjimas ne tik suteikia malonumo, bet ir naudingų žinių.

 

Rita Milašienė: per dešimt metų – ir rimtas darbas, ir juokas

 

„Geometroje“ Rita atsidūrė, pradėjus kurtis privatiems matininkams, mat tokia buvo jos profesija. Septyniolika metų pradirbus vienoje kompanijoje, norėjosi permainų – natūralu. Tuomet ir įvyko pažintis su „Geometra“.

Kompanijoje Rita dirba matininke – inventorizuoja pastatus. Tai reiškia, kad statybose matuojamas kiekvienas kampas, po to braižoma, skaičuojama, formuojamos bylos. Taip gimsta pastatų brėžiniai. Darbo specifika įdomi, tačiau ir šiek tiek pavojinga, pavyzdžiui, matuojant nebaigtą statybą kyla pavojus susižeisti ar nukristi.

Nors darbas labai rimtas ir reikalaujantis dėmesio bei maksimalių pastangų, kartais tenka susidurti ir su netikėtomis situacijomis. „Kartą su klientu sutariau susitikti gatvėje prie vieno pastato įėjimo, tačiau nepaklausiau, koks automobilis. Taigi atvažiavus ir sustojus pirmam automobiliui, į jį įsėdau, ir tik po kurio laiko išsiaiškinau, kad visgi pataikiau ne į reikiamą. Buvo tikrai juokinga stebėti žmogaus reakciją. Tačiau viskas gerai, kas gerai baigiasi“, – juokauja Rita Milašienė.

Rita taip pat džiaugiasi ir „Geometros“ kolektyvu, mat žmonės, su kuriais dirbama, itin svarbu. „Kolektyvas Geometroje labai jaunas, man tinkantis į vaikus. Tačiau svarbiausia, kad jie labai protingi ir nori mokytis – jei ko nežino, visuomet klausia, tad dirbti būna kur kas paprasčiau, nes nereikia darbo atlikti du kartus“, – įspūdžiais dalinasi R. Milašienė.

Be to, kadangi ši profesija paremta statybos įstatymo žinojimu, noras mokytis yra labai svarbus – skaitai, dirbi, mokaisi. Na, o nuo darbų kartais tenka ir pailsėti kartu su kolegomis – boulingas, baidarės ir kitokie susiėjimai bei gimtadienių šventės padeda atsipalaiduoti ir dar labiau atrasti bendrą ryšį ne tik laisvalaikiu, bet ir darbo metu.