Domina mūsų paslaugos ? Gaukite pasiūlymą per vieną valandą ! Gauti pasiūlymą
PROFESIONALAI
 • Teritorijų planavimas
 • Geodeziniai matavimai
 • Kadastriniai matavimai

Sklypo padalijimas

Žemės sklypų padalijimas – tai žemės sklypų pertvarkymo būdas, kuomet vienas žemės sklypas padalijamas į du ar daugiau žemės sklypų. Jei dalijamas žemės sklypas priklauso keliems savininkams, tai padalijus žemės sklypą, naujai suformuoti žemės sklypai ir toliau bus valdomi bendros nuosavybės teise. Reikia atkreipti dėmesį, kad žemės sklypai gali būti atidalijami. Atidalijus žemės sklypą, naujai suformuoti sklypai bus valdomi kiekvieno savininko atskirai ir nebeliks bendros nuosavybės teise valdomų sklypų. Dažniausiai šis poreikis kyla paveldėjimo atveju arba kai planuojama statyba. Nusprendus padalinti ar atidalinti žemės sklypą visų pirma reiktų išsiaiškinti ar sklypas gali būti dalomas. Šį darbą bei visus kitus su sklypo padalijimu ar atidalijimu susijusius procesus, visad pasiruošusi atlikti GEOMETRA profesionalų komanda, kuri yra pasirengusi suteikti visapusišką pagalbą ir konsultacijas tam, kad padalijimo ar atidalijimo procesas vyktų sklandžiai.

Kaip vyksta sklypo padalijimas ar atidalijimas?

Įsivaizduokime, kad Jūs kartu su broliu turite žemės sklypą, esantį Vilniaus rajone, kurį valdote bendrosios dalinės nuosavybės teise. Jūs nusprendėte šį žemės sklypą pasidalinti. Tai gi, pirmiausia, ką turite atlikti kartu su broliu, tai nuspręsti, kokiu būdu bus vykdomos žemės sklypo dalybos, kadangi galimi net trys sklypo dalybų būdai.

Pirmasis būdas

Žemės sklypo naudojimosi tvarkos nustatymo planas

Pats paprasčiausias žemės sklypo dalijimas, kai nesuformuojant atskirų sklypų yra parengiamas žemės sklypo naudojimosi tvarkos planas. Parengus žemės sklypo naudojimosi tvarkos planą žemės sklypas lieka su tuo pačiu kadastriniu numeriu, o plane yra nurodomos tik atskiros žemės sklypo naudojimosi dalys tarp bendrasavininkų. Be to, susitarimas dėl žemės sklypo naudojimosi tvarkos pagal šį planą, privalo būti patvirtintas notaro, o susitarimą turi pasirašyti visi dalijamo sklypo bendrasavininkai. Ši procedūra yra daug greitesnė ir pigesnė, tačiau reikia įvertinti, jog žemės sklypą ir toliau valdysite bendros dalinės nuosavybės teise, tai yra, kad ir kokius veiksmus nuspręsite atlikti savo žemės sklypo dalyje (kažką pastatyti, parduoti ir pan.), visada turėsite gauti kitų sklypo bendrasavininkų raštišką sutikimą.

Antrasis būdas

Žemės sklypo padalijimas

Galima atlikti žemės sklypo padalijimą ir žemės sklypą padalinti į atskirus žemės sklypus, kurie sudarys atskirus nekilnojamojo turto vienetus ir turės atskirus kadastrinius numerius. Tokiu atveju reikia rengti Teritorijų planavimo dokumentą, tai yra detalųjį planą arba žemės sklypo formavimo ir pertvarkymo projektą. Vykdant žemės sklypo padalijimą šiuo būdu, padalintiems sklypams yra suteikiami atskiri kadastriniai numeriai, bet padalintus žemės sklypus savininkai valdys bendrosios dalinės nuosavybės teise.

Trečiasis būdas

Žemės sklypo atidalijimas

Tad dažnai žemės sklypų bendrasavininkai vis dėl to renkasi trečiąjį žemės sklypo atidalijimo būdą, siekdami užsitikrinti visapusišką savo turimo žemės sklypo disponavimą. Kaip ir antruoju atveju, žemės sklypo atidalijimas vykdomas rengiant teritorijų planavimo dokumentus, tai yra detaliuoju planu arba žemės sklypo formavimo ir pertvarkymo projektu. Atidalijant, kaip ir padalijant yra suformuojami atskiri žemės sklypai, kurie sudarys atskirus nekilnojamojo turto vienetus ir turės atskirus kadastrinius numerius, bet šiuo atveju šie žemės sklypai priklausys kiekvienam bendrasavininkui atskirai. Taip nebelieka bendros dalinės nuosavybės ir kiekvienas iš savininkų valdys po atidalijimo suformuotus žemės sklypus atskirai.

DARBŲ EIGA

Žemės sklypo padalijimo arba atidalijimo procesas

Kaip pradėti žemės sklypo padalijimo ar atidalijimo eigą? Vienas iš žemės sklypo savininkų, arba jo įgaliotas asmuo ar rengėjas, kreipiasi su prašymu į savivaldybės administracijos direktorių dėl galimybės pradėti rengti žemės sklypo formavimo ir pertvarkymo projektą arba detalųjį planą. Pažymėtina, kad jeigu žemės sklypas priklauso keliems bendrasavininkams, prašymą rengti detalųjį planą arba žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektą gali pateikti vienas iš savininkų, bet vėliau parengtą projektą turi suderinti visi žemės sklypo bendrasavininkai. Prašymas yra rašomas pagal žemės sklypo lokaciją priklausančioje savivaldybėje, arba pateikiamas užpildant atitinkamą formą elektroninėje žemėtvarkos planavimo dokumentų rengimo informacinėje sistemoje (ŽPDRIS) arba Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo dokumentų rengimo ir teritorijų planavimo proceso valstybinės priežiūros informacinės sistemos (TPDRIS). Pateiktame prašyme nurodomas projekto rengimo tikslas – žemės sklypo padalijimas ar atidalijimas. Kartu su prašymu yra pateikiami ir papildomi dokumentai: žemės sklypo planas, žemės sklypo nekilnojamo turto registro išrašas ir kitus aktualius dokumentus. Pateiktus dokumentus savivaldybės administracija nagrinėja maždaug 20 darbo dienų ir pateikia sprendimą.

Gavus leidimą rengti projektą, asmuo kreipiasi į projekto rengėjus dėl tolimesnius veiksmų vykdymo. Norime atkreipti dėmesį, kad nuo pat prašymo parengimo ir pateikimo, bei visus su šiais darbais susijusius veiksmus gali atlikti GEOMETRA specialistų komanda ir Jūs sutaupysite savo laiką bei išvengsite papildomų rūpesčių. Su Jumis aptarus sklypo padalijimo ar atidalijimo galimybes yra sudaroma paslaugų sutartis ir nuo pat pradžių iki galo visu procesu rūpinasi GEOMETRA profesionalai.

Visada galite parašyti mums elektroniniu paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., atsiųsti internetinę užklausą, kurią rasite mūsų internetiniame puslapyje ar tiesiog paskambinti nurodytu telefonu +370 657 71999. Mūsų specialistai Jus pakonsultuos, atsakys į visus klausimus.

Mūsų specialistas atliks šiuos darbus:

 • Parengs ir pateiks reikiamus prašymus, bei pasirūpins papildomais dokumentais tokiais kaip topografinio plano ar schemų parengimas.
 • Parengs projekto aiškinamojo rašto ir brėžinių sprendinius
 • Atliks viešinimo procedūras.
 • Tuomet sprendiniai derinami su užsakovais ir bendrasavininkais, bei institucijomis, išdavusiomis projektavimo reikalavimus.
 • Po to projektas teikiamas patikrinimui. Žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektai teikiami tikrinti nacionalinės žemės tarnybos struktūriniam padaliniui, atsakingam už priežiūrą, o detalieji planai teikiami tikrinti, Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai prie Aplinkos ministerijos
 • Gavus teigiamą patikrinimo išvadą, projektas patvirtinamas savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu.

Su savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu Jums dar reikia kreiptis į matininką, kad kiekvienam pagal projektą naujai suformuotam žemės sklypui būtų atlikti kadastriniai matavimai, kuriuos atlieka kvalifikuotas matininkas. Šiuo klausimu GEOMETRA taip pat pasirengusi Jums padėti. Matininkui parengus atskiras žemės sklypų kadastrines bylas, jau galėsite vykti į VĮ Registrų Centras dėl naujai suformuotų žemės sklypų įregistravimo:

 • Vilniuje - Lvovo g. 25–101;
 • Kaune - E. Ožeškienės g. 12 (iš L. Sapiegos gatvės pusės);
 • Alytuje - Pušyno g. 51;
 • Marijampolėje - Laisvės g. 10;

 

Užregistravus naujai suformuotus žemės sklypus ir gavus naują Nekilnojamojo turto registro išrašą, sklypo padalijimo ar atidalijimo procesas yra visiškai įgyvendintas.

LAIKAS

Taigi, žemės sklypo naudojimosi tvarkos nustatymo plano parengimas yra labai greitas procesas ir užtrunka apie 1 savaitę. Norime atkreipti Jūsų dėmesį į tai, kad labai svarbu nepamiršti, kad šį žemės sklypo naudojimosi tvarkos planą būtina patvirtinti notariškai.

Žemės sklypo padalijimas ar atidalijimas rengiant teritorijų planavimo dokumentą užtrunka apie 6 mėnesius ir priklauso nuo projekto rengimo, sąlygų išdavimo, tvirtinimo bei savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymo rengimo trukmės, tačiau pasirinkus GEOMETRA kvalifikuotas specialistus procesas taps aiškesnis ir eiga pasirūpinsime mes.

KAINA

Žemės sklypo padalijimo ar atidalijimo kaina priklauso nuo keleto pagrindinių aspektų, tokių kaip: koks teritorijų planavimo dokumentas tam bus pasirinktas, koks numatomas planuojamos teritorijos plotas, kiek sklypų dalyvauja padalijime ar atidalijime, bei kiek naujų žemės sklypų pagal projektą bus suformuota ir t.t., todėl rekomenduojame kreiptis į GEOMETRA profesionalus ir sužinoti apie tai išsamiai įvertinant Jūsų turimą sklypą ir pertvarkymo tikslus. Parašykite mums elektroniniu paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., atsiųskite internetinę užklausą, kurią rasite mūsų internetiniame puslapyje ar tiesiog paskambinkite nurodytu telefonu +370 657 71999. GEOMETRA specialistai pasiūlys Jums optimaliausius sprendimus ir suteiks visą reikiamą informaciją. Mes darbus atliekame Kauno, Vilniaus, Šiaulių, Panevėžio, Alytaus ir Marijampolės apskrityse.