Domina mūsų paslaugos ? Gaukite pasiūlymą per vieną valandą ! Gauti pasiūlymą
PROFESIONALAI
 • Geodeziniai matavimai
 • Teritorijų planavimas
 • Kadastriniai matavimai

Kadastriniai matavimai

Kadastriniai matavimai

Nekilnojamojo turto objektų (pastatų, statinių ar žemės sklypų) kadastro duomenų surinkimas, tikslinimas bei apdorojimas. Atlikus kadastrinius matavimus parengiama nekilnojamojo turto objekto kadastro duomenų byla,  kuri yra būtina norint laisvai disponuoti savo turtu.

GEOMETRA Matininkai vykdo žemės sklypų kadastrinius matavimus nuo 2001 metų...Skaityti daugiau

Žemės sklypų kadastriniai matavimai atliekami siekiant nustatyti tikslias žemės sklypo ribas ir tikslų jo plotą...Skaityti daugiau

Pastatų, patalpų, butų ir inžinerinių statinių kadastriniai matavimai  atliekami juos naujai pastačius, rekonstravus, suremontavus ar kitaip pertvarkius bei savininkui ar naudotojui pageidaujant...Skaityti daugiau

Buto kadastriniai matavimai ­­­– tai veiksmai, kurių metu išmatuojamos bute esančios patalpos, parengiamas buto planas, nustatomi kadastro duomenys ir paskaičiuojama buto vidutinė rinkos vertė...Skaityti daugiau

Norint įregistruoti baigto statyti gyvenamojo namo, ūkinio pastato, garažo, aikštelės ar kito statinio statybą, rengiami statybos užbaigimo dokumentai...Skaityti daugiau

Žmonių priešgaisrinės evakuacijos panai rengiami vadovaujantis Bedrosiomis priešgaisrinės saugos taisyklėmis...Skaityti daugiau

Planas nuomojamoms patalpoms rengiamas atsižvelgiant į patalpos ypatybes bei savininko pageidavimus...Skaityti daugiau

3D brėžiniai palengvina sudėtingesnės konstrukcijos pastato pastato rekonstrukcijos projektų rengimą... Skaityti daugiau


ŽEMĖS SKLYPŲ KADASTRINIAI MATAVIMAI


Žemės sklypo kadastriniai matavimai – veiksmai, kuriais nustatoma nekilnojamojo daikto tapatybė, žemės sklypo ribų posūkio taškų, geometriniai matmenys ir techniniai nekilnojamųjų daiktų parametrai, apskaičiuojamas žemės sklypo ir jame esančių žemės naudmenų plotas ir kiti šį daiktą apibūdinantys kadastro duomenys. Iš esmės žemės sklypų kadastriniai matavimai yra reikalingi tam, kad būtų nustatyti tikslūs žemės sklypo kadastro duomenys.

 

Kas yra kadastro duomenys? – tai duomenys, apibūdinantys nekilnojamojo daikto buvimo vietą, gamtines ir ūkines žemės savybes, geometrinius statinių parametrus ir nekilnojamųjų daiktų naudojimo sąlygas. Pagal Lietuvos Respublikos nekilnojamojo turto kadastro nuostatai numato atvejus, kada žemės sklypų kadastriniai matavimai yra būtini. Tai būtų:

 • Norint padalinti ar sujungti žemės sklypus;
 • Formuojant valstybinės žemės sklypus;
 • Keičiant pagrindinę žemės sklypo paskirtį
 • Nusprendus parduoti ar išnuomoti žemės sklypą ar jos dalį;
 • Norint žemės sklype statyti pastatus ar inžinerinius statinius.

 

Kadastrinių matavimų paslauga yra aktuali tiek juridiniams, tiek fiziniams asmenims, norintiems tiksliai žinoti žemės nuosavybės plotą bei ribas. Įsivaizduokite, kad Jūs turite žemės sklypą Vilniaus rajone, ir remiantis turimais nuosavybės sklypo dokumentais, įtariate, kad gretimo žemės sklypo savininkas naudojasi Jūsų žemės sklypo dalimi. Siekiant išvengti konfliktų, ir tam kad užtikrintumėte tinkamą savo turto naudojimą, Jums reikia užsakyti savo žemės sklypo kadastrinius matavimus ir problema išspręsta.

 

KAS ATLIEKA SKLYPO KADASTRINIUS MATAVIMUS

 

Žemės sklypo kadastrinius matavimus matavimus teisės aktų nustatyta tvarka turi teisią vykdyti tik galiojančią matininko kvalifikaciją turintis asmuo.

Matininkas – fizinis asmuo, turintis Vyriausybės įgaliotos institucijos išduotą matininko kvalifikacijos pažymėjimą, kuriuo suteikiama teisė nustatyti nekilnojamųjų daiktų kadastro duomenis.

 

Tai žemės sklypų kadastrinius matavimus gali atlikti tik kvalifikuoti specialistai, turintys Nacionalinės žemės tarnybos, išduotą matininko kvalifikacijos pažymėjimą. Mūsų ilgametę patirtį turinti įmonės GEOMETRA profesionalų komanda, pasirengusi atlikti Jūsų žemės sklypo kadastrinius matavimus patikimai, operatyviai ir sklandžiai. Tad prašome kreiptis į mus. (Parašykite mums elektroniniu paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., atsiųskite internetinę užklausą, kurią rasite mūsų internetiniame puslapyje ar tiesiog paskambinkite nurodytu telefonu +370 657 71999.

 

Sutarus dėl žemės sklypo kadastrinių matavimų yra pasirašoma paslaugų sutartis. Norint vykdyti darbus, užsakovo paprašoma atsiųsti šiuos dokumentus:

 • žemės sklypo planą;
 • Pastatų išdėstymo planas ir pastatų kadastrinės bylos
 • Valstybinės įmonės Registrų Centro išrašą apie Nekilnojamojo daikto objektą, ar kiti turimi su žemės sklypu susiję dokumentai.

 

KAIP VYKDOMI SKLYPO KADASTRINIAI MATAVIMAI

 

Pirmiausiai matininkai surenka visą įmanomą informaciją apie matuojamo sklypo ir visų kaimyninių sklypų ribas. Tam, kad išvengti netikslumų ir sklypo ribas paženklinti labai tiksliai, matininkas atlieka teritorijos apmatavimus. Kai visi duomenys yra parengti, matininkas sutaria su užsakovu dėl žemės sklypo ženklinimo dienos, ir yra išsiunčiami informaciniai pranešimai žemės sklypo savininkui (esamajam arba būsimajam) arba jo įgaliotam asmeniui, taip pat suinteresuotiems asmenims - gretimų sklypų saaininkams arba jų įgaliotiems asmenims, gretimos valstybinės ar savivaldybės žemės, pagal teritorijų planavimo dokumentą ar žemės valdos projektą nesuformuotos atskiru žemės sklypu, patikėtiniui (-iams), taip pat sodininkų bendrijos pirmininkui, jeigu matuojamas žemės sklypas ribojasi su sodininkų bendrijos žeme (toliau - kviestiniai asmenys) apie numatomą sklypo ženklinimą. Šie pranešimai turi būti išsiųsti likus nemažiau kaip 10 kalendorinių dienų iki žemės sklypo ženklinimo dienos. Žemės sklypo ženklinimo metu matininkas tiksliais geodeziniais prietaisais atlieka ribos nustatymą, matuoja išlikusius riboženklius, atstato išnykusias ribas.

 

Įmonės GEOMETRA specialistai kadastrinius matavimus atlieka naudodami moderniausią šiuolaikinę geodezinių matavimų techniką, naujausius GPNS imtuvus bei lazerinius tacheometrus. GPNS (Globali pozicijos nustatymo sistema) imtuvai ypač palengviną darbą lauke, kadangi jie taško koordinates nustato milimetro tikslumu.

 

Į žemės sklypo ženklinimą atvykusiems kviestiniams asmenims teikiama pasirašyti ant matininko parengto žemės sklypo paženklinimo akto, kuriuos patvirtina, kad sutinka su pažymėtomis ribomis. Būna, jog į matavimus gali ir neatvykti visi kviesti asmenys. Tokiu atveju matininkas privalės pakartotinai siųsti laiškus su žemės sklypo planu ir informuoti apie suformuotas žemės sklypo ribas.

 

Atlikęs visus matavimus lauke, matininkas toliau savo darbą atlieka ofise. Remdamasis specializuota programine įranga, padedančia apdoroti lauko matavimus, kvalifikuotas specialistas parengia žemės sklypo planą ir pateikia tikrinti Nacionalinei žemės tarnybai prie Žemės ūkio ministerijos. Nacionalinės žemės tarnybos patikrą atlieka per 10 darbo dienų.

 

Paskutinis žingsnį Sklypo kadastrinių matavimų procese atlieka pats užsakovas. Kai matininko suformuota skaitmeninė žemės kadastro bylą pateikiama į Valstybinės įmonės Registrų Centras padalinį, sklypo savininkas pateikia prašymą į V. Į. Registrų centrą įregistruoti naujus žemės kadastrinius matavimus. Įprastai Registrų Centras registraciją įvykdo per 7 darbo dienas.

 

Sklypų kadastriniai matavimai atliekami vadovaujantis Lietuvos Respublikos nekilnojamojo turto kadastro nuostatais patvirtintais Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. balandžio 15 d. nutarimu Nr. 534 ir patvirtintomis Nekilnojamojo turto objektų kadastrinių matavimų ir kadastro duomenų surinkimo bei tikslinimo taisyklėmis (Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministro 2002-12-30 įsakymas Nr.522).

 

SKLYPO KADASTRINIŲ MATAVIMŲ KAINA

 

Kadastrinių matavimų kaina, paprastai priklauso nuo daugelio veiksnių (pvz: sklypo ploto, užstatymo tankumo, sklypo vietovės, sklypo sudėtingumo). Pabrėžtina ir tai, jog skirtingos kainos vyrauja ir šias paslaugas teikiančių įmonių srityje. Tad siekiant užtikrinti tikslius matavimus, kad atlikti kadastriniai matavimai nesukeltų sunkumų ateityje, siūlome rinktis profesionalų specialistų komandą, dirbančią su modernia technika ir turinčią ilgametę patirtį šioje srityje.

 

GEOMETRA matininkai, dirbantys Kauno, Vilniaus, Šiaulių, Panevėžio, Alytaus ir Marijampolės apskrityse, padės Jums atsakyti į klausimą ar Jums reikalingi kadastriniai matavimai, o tiksliai žinantiems, kad šie matavimai reikalingi suteiks visą reikiamą informaciją. Tad nedvejodami parašykite mums elektroniniu paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., atsiųskite internetinę užklausą, kurią rasite mūsų internetiniame puslapyje ar tiesiog paskambinkite nurodytu telefonu +370 657 71999.

Reikalingi kadastriniai matavimai ?

Skambinkite - 8 657 71999

Rašykite - info@geometra.lt