Domina mūsų paslaugos ? Gaukite pasiūlymą per vieną valandą ! Gauti pasiūlymą
PROFESIONALAI
  • Geodeziniai matavimai
  • Kadastriniai matavimai
  • Teritorijų planavimas

Topografinis planas (Topografinė nuotrauka)

Topografinis planas liaudyje dar vadinama: topografinė nuotrauka ar toponuotrauka.

Topografinis planas – tai planas, kuriame pavaizduota detali vietovės situacija, požeminės ir antžeminės komunikacijos. Šiame plane detaliai vaizduojami gyvenamieji ar/ir negyvenamieji objektai, medžiai, kontūrai ir pan.

Topografiniai planai reikalingi, projektuojant pastatus, statinius ar inžinerinius tinklus, keičiant žemės naudojimo paskirtį ar atliekant projektus.

Pavyzdžiui:

  1. Asmuo nusiperka žemės sklypą Kaune ir nusprendžia pasistatyti šiame žemės sklype namą. Tam, kad pradėti rengti Pastato techninį projektą, bei kad architektas galėtų įvertinti esamą situaciją, žemės paviršiaus aukščius ir požemines komunikacijas, o pagal tai ir parinkti teisingą vietą namo statybai sklype, jam reikalingas sklypo Topografinis planas;
  2. Arba Asmuo turi pastatą Kauno raj., iki kurio reikia suprojektuoti požemines komunikacijas, tokias kaip: Elektros, Dujotiekio, Vandentiekio, Nuotekų ar Lietaus nuotekų tinklus. Šiuo atveju, kad pradėti projektavimo darbus pirma bus reikalinga turėti parengtą Topografinį planą;
  3. Arba Asmuo turi sklypą Vilniaus raj. ir norėtų jį padalinti į kelis smulkesnius sklypus, bei pakeisti jų naudojimo paskirti ir būdą į Kitos paskirties vienbučių dvibučių gyvenamųjų namų statybai. Tam, kad parengti Žemės sklypo formavimo ir pertvarkymo projektą, kuriuo bus sklypas numatomas dalinti ir keisti žemės naudojimo paskirtį, pirma reikės turėti Topografinį planą.

Topografinio plano sudarymo etapai

Topografinio plano sudarymas paprastai susideda iš 4 etapų:

1. Paslaugų užsakymas

Užsakovui prireikus Topografinio plano jis gali kreiptis į GEOMETRA profesionalų komandą, parašydamas mums elektroniniu paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., atsiųsdamas internetinę užklausą, kurią rasite mūsų internetiniame puslapyje ar tiesiog paskambindami nurodytu telefonu +370 657 71999. Mes darbus atliekame Kauno, Vilniaus, Šiaulių, Panevėžio, Alytaus ir Marijampolės apksrityse. Gavus Jūsų užklausą dėl Topografinio plano ir sutarus dėl šių paslaugų atlikimo, bus sudaroma Sutartis, kuri pasirašoma ir siunčiama elektroninėmis priemonėmis, tokiomis kaip elektroninis paštas.

2. Situacijos išmatavimas

Pasirašius sutartį, paskiriamas geodezininkas, kuris vykdys darbus. GEOMETRA geodezininkas pirmiausia užsisako teritorijos, kuri bus tyrinėjama, turimą topografinę medžiagą iš savivaldybės. Taip pat mūsų geodezininkas susisiekia su Užsakovu ir praneša apie vykdomų darbų eigą bei sutartu laiku atvyksta į objektą išsimatuoti esamos situacijos. Užsakovo dalyvavimas matavimo metu dažniausiai nėra būtinas. Esama situacija yra matuojama ir tyrinėjama naudojant pažangiausius pasaulyje geodezinius prietaisus, tokius kaip: GPS imtuvas Trimble R10, Elektroninis robotizuotas tacheometras Trimble S5 ir Trimble S3. Matavimo proceso trukmė priklauso nuo matuojamos teritorijos ploto, užstatyto ploto, komunikacijų tankumo ir t.t.).

3. Topografinio plano braižymas

Geodezininkas gautus duomenis matavimų metu ir iš savivaldybės apdoroja bei išbraižo Topografinį planą. Topografinis planas sudaromas analoginėje ir skaitmeninėje formoje 1:500, 1:1000, 1:2000, 1:5000 masteliu. Nederintas su institucijomis Topografinis planas įprastai yra vadinamas darbiniu brėžiniu, kuris gali būti naudojamas projektavimo darbų ankstyvojoje stadijoje. Darbinį brėžini GEOMETRA specialistas gali pateikti užsakovui po 5 d. d. nuo darbų užsakymo. Pvz.:

Topografinio plano braižymas

4. Topografinio plano suderinimas su atitinkamomis institucijomis

Išbraižęs Topografinį planą, geodezininkas jį įkelia į TOPD sistemą.( TOPD sistema – yra viešoji elektroninė paslauga apimanti topografavimo dokumentų tikrinimą atsakingose organizacijose, derinimo savivaldybėse ir proceso eigos stebėjimo procedūras). Įkėlus Topografinį planą į šią sistemą, planas tuo pačiu metu yra derinamas keliose institucijose (Lietuvos Dujos, ESO, Savivaldybės ir kt). Derinimas užtrunka iki 10 darbo dienų. Prie sistemos prisijungęs geodezininkas mato, kada Topografinis planas yra suderinimas, nes planui priskiriamas derinimo numeris. Suderintas Topografinis planas yra perduodamas užsakovui. Įprastai, Topografinio plano atlikimas užtrunka apie vieną mėnesį, jei vyksta sklandus suderinimas su derinančiomis institucijomis.

Topografinis planas galioja nuo 1 iki 3 metų. Šių planų galiojimą reglamentuoja Statybos techninis reglamentas.

Pažymėtina, kad Topografinius planus gali sudaryti asmuo, tik turintis galiojantį geodezininko kvalifikacijos pažymėjimą.

KAINA

Topografinio plano kaina prasideda nuo 165 Eurų (be PVM.) Šios paslaugos kainos dydį įtakoja tokie veiksniai kaip:

  • matuojamas plotas;
  • objekto geografinė padėtis;
  • užstatymo tankumas.

Tad kaina yra derinama ir nustatoma kiekvienam atvejui atskirai.

Norime atkreipti dėmesį, kad labai dažnai, Asmuo norintis užsakyti Topografinį planą, nežino kokio dydžio teritoriją reikalinga išmatuoti, o tai tiesiogiai įtakoja kainą. Be to sumatavus netiksliai numatytą teritoriją, vėliau projektavimo eigoje, gali reikėti užsakyti Topografinį planą papildomai teritorijai, kuri bus reikalinga projektavimui, bet neapima ankščiau parengtas planas. Tokiu atveju reikia rengti papildomos teritorijos Topografinį planą nuo pradžių, o Asmeniui patirti papildomas išlaidas. Todėl, rekomenduojame visada susisiekti ir tai aptarti su Topografinio plano rengėju prieš užsakant darbus. Pažymime, kad GEOMETRA specialistai savo klientams visada pataria kaip teisinai numatyti Topografinio plano teritorijos dydį ir konfigūraciją, kad ateityje išvengti papildomu išlaidų ir sutaupyti brangų laiką.

Reikalingas Topografinis planas? Skambinkite +370 657 71999 Rašykite - Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Reikalinga Topografinė nuotrauka?

Skambinkite - 8 657 71999

Rašykite - info@geometra.lt