Domina mūsų paslaugos ? Gaukite pasiūlymą per vieną valandą ! Gauti pasiūlymą
PROFESIONALAI
  • Teritorijų planavimas
  • Geodeziniai matavimai
  • Kadastriniai matavimai

Iššūkiai „Geometros“ komandai nesvetimi ir laisvalaikiu

Kasdieninius darbo nuopelnus ir pasiekimus palikę biure, „Geometros“ darbuotojai nesustoja tobulėti bei kelti sau iššūkius ir po darbų. Vieni skuba į sporto salę, kiti apsilanko kultūriniuose renginiuose, o treti savo laisvas minutes išnaudoja pomėgiams, kurie leidžia ne tik atsipalaiduoti, bet ir realizuoti savo idėjas. Vienos pastarųjų – pardavimų vadybininkė Inga Petrylaitė, negalinti atsispirti dviračių sportui, ir architektė Eglė Garnytė, neabejinga fotografijai. Šios dvi entuziastingos „Geometros“ darbuotojos stebina savo pasiekimais ne tik darbo metu, bet ir laisvalaikiu.

 

Inga Petrylaitė: kelionės dviračiu – langas į unikalią gamtą

 

Šiuo metu „Geometroje” Inga Petrylaitė, užimanti pardavimų vadybininkės pareigas, patikina, kad visada yra pasiruošusi priimti naujus iššūkius ir pasisemti papildomų idėjų tiek darbe, tiek laisvalaikiu. Po darbų mergina negali atsispirti vienai iš didžiausių savo aistrų – dviračiams, o Ingos nuopelnai įrodo jos atsidavimą – šį pavasarį Kauno „BigBank“ plento taurės varžybų 2 etapo merginų mėgėjų grupėje ji laimėjo pirmąją vietą, o vasarą vykusiame Kaišiadorių dviračių turo mėgėjų moterų grupėje – antrąją vietą.

 

Inga teigia, kad niekada nebuvo nutolusi nuo dviračių: „Visada labai patiko dviračiai, mėgdavau laisvu metu įveikti nedidelius atstumus. Tačiau aktyviau pradėjau sportuoti prieš dvejus metus, šiemet – itin aktyviai, nes varžybos suteikė dar daugiau stimulo. Nuo šių metų vidurio tapau žinomos ir aukštų sportinių rezultatų pasiekusios Dviračių mėgėjų ir entuziastų komandos - „Best Team Ever Made“ nare. Pagrindinė mano varomoji galia – sportinė dvasia“, – džiaugiasi Inga.

 

Kuomet lauke geras oras, dviratis tampa geriausia atsipalaidavimo priemone. Inga tvirtina, kad vasaros metu per vieną vakarą įveikdavo apie 50-70 km. Jos negąsdina dideli atstumai, jie suteikia papildomos ištvermės: „Per metus vidutiniškai nuvažiuoju apie 2000 km. Varžybų metu daugiausiai teko numinti 45 km, nevaržybinio dviračių maratono metu apie 80 km, o savo malonumui per savaitgalį įveikdavau ir 200 km.

 

Inga laisvalaikiu renkasi ir tarpmiestinius maršrutus, pavyzdžiui, Kaunas - Jonava - Kaunas, Kaunas - Raseiniai, Kaunas - Prienai - Birštonas - Kaunas, Kaunas - Kazlų Rūda - Kaunas. Šiais metais vasaros atostogų metu mergina su draugu buvo apsistojusi Klaipėdoje ir su dviračiais keliavo po pajūrį. „Viešėdami Klaipėdoje aplankėme gražiausias pajūrio vietas: Šventąją, Nidą, Smiltynę. Šios kelionės metu įveikėme apie 300 km kelio ruožą. Keliaujant su dviračiu išvykos visada būna įsimintinos. Be to, pastaroji kelionė tikrai pranašesnė už kelionę automobiliu, įspūdžiai ir patirtys yra visiškai kitokie – juk važiuojant dviračiu atsiveria unikalūs gamtos vaizdai“, – teigia Inga.

 

Pašnekovė pasakoja, kad dviračių sportas nėra pats brangiausias malonumas, tačiau neslepia, kad jis reikalauja tam tikrų investicijų. Visgi jos atsiperka su kaupu. Inga džiaugiasi, kad didžiąją laisvalaikio dalį praleisdama ant dviračio gali nesivarginti dėl papildomų išlaidų, kurių reikalauja tradiciniai laisvalaikio praleidimo būdai kaip kino teatras ar boulingas. Tokiu būdu investicijos pasiskirsto tolygiai. Iki šiol Inga važinėdavo plento dviračiu, tačiau artimiausiu metu planuoja įsigyti kalnų dviratį ir paįvairinti savo maršrutus dviračiu.

 

Nors dviračių sportas yra gana sezoniškas, atšalus orams Inga sportuoti nenustoja –šią žiemą dviračių sportą pakeitė bėgimas. Na, o šaltais žiemos vakarais nuotaiką praskaidrina gera knyga.

 

Iššūkiai Geometros komandai nesvetimi ir laisvalaikiu

I. Petrylaitės atostogos Klaipėdoje

 

 

Eglė Garnytė: gražiausios – besišypsančių žmonių fotografijos

 

Eglė Garnytė – „Geometros“ architektė, dirbant teritorijų planavime –  ji atlieka kompleksinius, detaliuosius ir specialiuosius projektus, o kartais pasitaiko ir didesnių, iššūkių reikalaujančių projektų. Tačiau iššūkių Eglė nebijo – net ir laisvalaikiu. Vienas geriausių pavyzdžių – fotografija, mat fotografuoti ji pradėjo prieš ketverius metus dėl to, kad padedant draugui renginių metu atsibodo tiesiog stebėti, norėjosi pačiai imtis veiklos.

 

Netikėtai atradusi šį pomėgį, Eglė pradėjo daugiau domėtis ir mokytis –  įstatymus, stilių ir kitas fotografijos subtilybes merginai padėjo įsisavinti ne kas kitas, o šio pomėgio atradimo kaltininkas – jos draugas. „Jis ir padovanojo man pirmąjį fotoaparatą „Nikon“, – prisimena Eglė.

 

Nors fotografija yra tik pomėgis ir konkursuose nedalyvauja, Eglei tenka fotografuoti renginius, padirbėti televizijos projektuose kaip „Šok su manimi“ ar „Chorų karai“. Pasitaiko fotografijose užfiksuoti ir žvaigždes, kurios noriai pozuoja ir fotografuojasi, tad Eglės nuotraukų archyve yra  ir  tokie Lietuvos scenos grandai kaip Irena Starošaitė ar Stasys Povilaitis. O fotografuoti žmonės Eglei patinka – ypač besišypsančius, kai šypsena natūrali, o kadras pagautas netikėtai.

 

Nors Eglė teigia, kad fotografija – brangus pomėgis, jo nebesiryžtų atsisakyti. „Kuo daugiau fotografuoji, tuo labiau supranti, kad reikia vis geresnės aparatūros, be to, ji nuolat sensta. Todėl kas porą metų perku naujus fotoaparatus. Tačiau taip tik dar labiau tobulėju“, – vidine virtuve dalijasi moteris.

 

Paklausta, ar galėtų įvardinti savo geriausią nuotrauką, Eglė tvirtina, kad vienos išskirti negalėtų – per daug sunku. Be to, juk svarbiausia – procesas, o ne galutinis rezultatas. Tuo tapu rezultato smagumas pasireiškia kitų reakcijoje – kai kiti stebi  nuotraukas. Beje, vertinat žmonių reakciją nutinka ir juokingų situacijų: „Kartą su draugėmis buvau mergvakaryje, turėjau didelį fotoaparatą. Įėjome į parduotuvę, o apsauga mus išprašė. Tada ir supratau, kad fotoaparatai, jų blykstės daugumai kelia blogas asociacijas“, – įspūdžiais dalinasi Eglė.

 

Kad Eglė yra meniška siela – nepaneigsi. Be fotografavimo ji taip pat dar gieda chore bei mokosi groti gitara. Tačiau labiausiai jai patinka keliauti, o keliaujant, žinoma, fotografuoti!

 

E. Garnytės darytos fotografijos