Domina mūsų paslaugos ? Gaukite pasiūlymą per vieną valandą ! Gauti pasiūlymą
PROFESIONALAI
  • Geodeziniai matavimai
  • Teritorijų planavimas
  • Kadastriniai matavimai

Darbuotojo sėkmė – darbo patirtis Švedijoje

 

Darbuotojo sėkmė – visos įmonės sėkmė. Šią tiesą nepaliaudami kartoja sėkmingiausių korporacijų vadovai, toks požiūris dominuoja ir darbuotojų nuomonėse. Patyrę vadovai žino, kad kiekvienas darbuotojas trokšta tobulėti profesinėje srityje, įgyti daugiau atsakomybės ir patirties.

 

Sėkmės istorija galima pavadinti „Geometros” darbuotojo Gedimino Ozolo karjeros pokyčius. Jaunas vyras šiais metais pasinaudojo galimybe įgyti neįkainojamos tarptautinės patirties ir gyvenimo svetimoje šalyje įgūdžių.

 

Karjerą pradėjo nuo praktikos

 

26 metų Gediminas „Geometroje” darbuojasi jau trečius metus. Dar būdamas statybos inžinerijos studentu, vaikinas gavo pasiūlymą praktiką atlikti geodezijos darbais užsiimančioje įmonėje. Gediminas prisimena, kad jam buvo svarbu iš tiesų įgyti darbui reikalingų žinių, o ne tik gauti antspaudą praktikos įskaitymui, ko dažnai siekia kiti studentai.

 

„Užbaigęs studijas Šiaulių universitete, pradėjau ieškoti galimybių įsidarbinti. Norėjau įgyti žinių, išmokti naujų dalykų, paieškos atvedė mane į „Geometrą”, kur tapau ir iki šiol esu geodezininku”, – pasakoja Gediminas.

 

Pasak pašnekovo, „Geometroje” jis išmoko prisitaikyti prie naujovių, įgijo naudingų ir kasdieniniam darbui reikalingų žinių, o svarbiausia – kaip teigia pats Gediminas – jis išmoko dirbti komandoje. „Komandinis darbas yra žymiai įdomesnis, nes galima pasitarti su kolegomis ar gauti patarimų, nes kiekvienas komandos narys turi skirtingą patirtį. Šis darbas nėra monotoniškas, kiekvieną dieną išmoksti kažko naujo, ar tai būtų nauja darbui skirta programa, ar atnaujinta technika, galimybių tobulintis pasitaiko kone kasdien”, – įspūdžiais dalijasi Gediminas.

 

Tarptautinė karjera – didžiausias iššūkis

 

Vieną dieną, visus darbuotojus Lietuvoje pasiekė laiškas apie atsiradusią laisvą darbo vietą Švedijoje, „Geometros” įkurtoje geodezijos įmonėje „Geodeal”. Gediminas tikina, kad nė nesudvejojo ar priimti pasiūlymą, nes toks šansas gali daugiau ir nepasitaikyti. Kaip pats pripažįsta, pasiryžimas pradėti darbus užsienio įmonėje buvo didžiausias jo gyvenimo iššūkis.


„Mane paskatino galimybė tobulėti savo srityje, norėjau save išbandyti, pasisemti patirties iš kitų žmonių, taip pat pažinti šalį, finansinis aspektas taip pat viliojo. Buvau nusiteikęs, kad pradžioje bus sunku prisitaikyti, tačiau dabar esu labai patenkintas. Man labai pasisekė, nes turiu fantastišką vadovą ir labai draugišką kolektyvą. Iškilus sunkumams ar bėdoms, jie visada ateis į pagalbą, patars.

 

Tarpusavyje bendraujame angliškai. Mane nustebino, kad čia visi kalba angliškai, net ir vyresnio amžiaus žmonės, parduotuvėje taip pat gali susikalbėti anglų kalba”, – malonius įspūdžius pasakojo pašnekovas.

 

 

Darbuotojo sėkmė – darbo patirtis Švedijoje

                                                     

 

Kasdienybė Švedijoje

 

Kaip ir Lietuvoje, Švedijoje Gediminas eina geodezininko pareigas. Jis teigia, kad rutinos geodezininko darbe nėra, nes tenka sukinėtis statybų aikštelėse, važinėti po objektus, tad didžioji darbo dienos dalis praeina būnant ne biure, o lauke.

 

Pradėjus dirbti naujoje aplinkoje, Gediminas tikėjosi daug stresinių situacijų, reikėjo prisitaikyti prie darbo specifikos, tačiau vadovų ir kolegų parama leido ramiai priimti naują informaciją ir kasdien mokytis. Save jis lygina su mažu vaiku, kuriam viskas įdomu ir viską norisi išbandyti.

 

Paklaustas apie darbo skirtumus tarp Švedijos ir Lietuvos, Gediminas teigia pastebintis daugiau panašumų nei skirtumų. Taip pat rimtai ir atsakingai žiūrima į darbą, pagarbiai elgiamasi su kolegomis ir klientais, kruopščiai atliekamos užduotys. Darbo sąlygos taip pat nelabai skiriasi nuo Lietuvos, suteikiamos visos reikalingos priemonės, įranga. Švedijoje gal tik mažiau laiko praleidžiama biure, tačiau tam skirta laisvesnė savaitės diena, kai galima apsitvarkyti darbo vietą, susiplanuoti kitos savaitės darbus.

 

Patys švedai Gediminui nepasirodė šalti ar uždari, kaip tik draugiški ir bendraujantys. Gyvenimo sąlygos leidžia gyventi laisvai. Nors darbo užmokestis kelis kartus didesnis nei Lietuvoje, tačiau ir išlaidos gerokai didesnės, pradedant brangesniais degalais, būsto nuoma, 30 proc. aukštesnėmis maisto kainomis, baigiant pietumis kavinėje, kurių kaina nuo lietuviškų skiriasi keturgubai. Į klausimą ar žada grįžti į Lietuvą, Gediminas atsakė: „Norėčiau gyventi Lietuvoje, su galimybe periodiškai dirbti Švedijoje. Esu patriotas”, – pakilia nuotaika baigdamas pokalbį.

 

Savo istoriją pasakojo geodezininkas Gediminas Ozolas, pirmasis lietuvis šiuo metu dirbantis Švedijoje, „Geometros” įsteigtoje geodezijos įmonėje „Geodeal”.