Domina mūsų paslaugos ? Gaukite pasiūlymą per vieną valandą ! Gauti pasiūlymą
PROFESIONALAI
  • Geodeziniai matavimai
  • Kadastriniai matavimai
  • Teritorijų planavimas

„Geometra“ atliko unikalaus LSMU pastato kadastrinius matavimus

 

 

 

Liepos mėnesį „Geometra“ atliko neseniai Kaune baigto statyti unikalių formų Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Visuomenės sveikatos fakulteto pastato kadastrinius matavimus.

 

„Naujas LSMU pastatas ypatingas tuo, kad jo išorės sienos nelygiagrečios. Be to, vienas iš keturių jo kampų yra smailus, o kiti trys – suapvalinti. Tad dauguma viduje esančių patalpų yra netaisyklingos formos. Pirmame pastato aukšte – kolonos su skliautinėmis arkomis, laikančiomis antrą ir trečią pastato aukštus. O jo viduryje įrengtos terasos po atviru dangumi“, – pasakojo projektą įgyvendinusi inžinierė Rita Milašienė. 

 

Pasak jos, atliekant darbus netaisyklingos formos pastate būtina išmatuoti visų kiekvienos patalpos sienų ilgius ir įstrižaines. Tuo tarpu matuojant taisyklingos formos pastatus užtenka išmatuoti tik dviejų sienų ilgį.

 

„Nubraižyti tokį pastatą taip pat prireikia daugiau laiko: kiekvieną sieną reikia braižyti atskirai, derinti su gretimos patalpos sienų storiu ir ilgiu. Braižant taisyklingų formų pastatą naudojamos tik taisyklingų formų figūros – stačiakampiai ir kvadratai“, – darbo subtilybėmis dalijosi R. Milašienė.

 

5330 kv. metrų ploto LSMU Visuomenės sveikatos fakulteto pastato matavimai užtruko tris dienas, o bylai parengti prireikė maždaug mėnesio.