Domina mūsų paslaugos ? Gaukite pasiūlymą per vieną valandą ! Gauti pasiūlymą
PROFESIONALAI
  • Teritorijų planavimas
  • Geodeziniai matavimai
  • Kadastriniai matavimai

Visus žemės reformos žemėtvarkos projektus Kelmės rajone rengs „Geometra“

 

 

 

 „Geometra“ laimėjo Nacionalinės žemės tarnybos skelbtą konkursą ir pasirašė Žemės reformos žemėtvarkos projektų ir jiems prilyginamų žemės sklypų planų rengimo Kelmės rajone sutartį. Pagrindinis projekto tikslas – laisvos valstybinės žemės planų patalpinimas internetinėje erdvėje ir žemės sklypų projektavimas nuomai.

 

„Anksčiau Lietuvoje vykusios žemės reformos būdavo rengiamos popieriniu formatu, o dabar Lietuvos erdvinės informacijos portalas ir jame būsiantys parengti planai yra prieinami kiekvienam piliečiui. Tai ypatingai aktualu tiems fiziniams asmenims, kurie pretenduoja į laisvų žemės sklypų nuomą“, – pasakoja „Geometros“ teritorijų planavimo skyriaus vadovė Iveta Kubiliūtė.

 

Sutartis pasirašyta 2015 metų pabaigoje. Projektas truks vienerius metus su galimybe jį pratęsti. „Geometra“ yra įsipareigojusi parengti išsamias ir tikslias duomenų bazes, kiek įmanoma mažiau nukrypstant nuo specifikacijos. Bus sudaroma daugiau nei 40 skaitmeninių laisvos žemės kadastrų vietovių planų. Bendras tiriamos teritorijos plotas 168 300 ha.

 

„Mums tai pirmasis tokio pobūdžio projektas. Tačiau „Geometros“ kolektyvas yra jauni, nebijantys iššūkių ir noriai tobulėjantys žmonės. Kur kas sudėtingiau bus įgauti žmonių, su kuriais dirbsime, pasitikėjimą – iki šiol daugiau nei 10 metų Nacionalinei žemės tarnybai paslaugas teikė kita įmonė.“, – sako I. Kubiliūtė.

 

Laimėtas konkursas „Geometrai“ ypatingai svarbus ne tik todėl, kad tai pirmasis tokio pobūdžio projektas, bet dar ir dėl to, kad įmonė turi galimybę smarkiai praplėsti savo klientų ratą. Nacionalinės žemės tarnybos užsakymu „Geometros“ teritorijų planavimo skyrius parengs planus, tačiau jau turėdami planą, privatūs asmenys kadastrinius matavimus rengs iš savo lėšų.

 

„Privatūs asmenys patys rinksis įmonę, teikiančią kadastrinių matavimų paslaugas. Ar jie rinksis „Geometrą“ priklausys nuo to, kaip mes atliksime savo darbą bei sutarsime su vietiniais gyventojais“, – šypsosi I. Kubiliūtė.

 

I. Kubiliūtė išskiria tris svarbiausius reikalavimus savo komandos nariams: komunikabilumas ir gebėjimas rasti bendrą kompromisą, greita orientacija bei teisės aktų išmanymas. Šiuo metu prie projekto dirba penkių žmonių komanda ir visi komandos nariai atitinka vadovės keliamus reikalavimus.

 

Įgyvendinant laimėtą konkursą „Geometrai“ pasitarnaus ir tai, kad įmonė jau yra parengusi 17 žemės konsolidacijos projektų, tarp kurių – ir keletas Kelmės rajone. Todėl pažįstamos vietovės komandai leis dirbti bus kur kas papračiau ir efektyviau.