Įgyvendintas „Lynų kelio per Nemuną Birštono mieste detaliojo plano“ projektas
2015 m. rugsėjo pradžioje „Geometra“ baigė įgyvendinti 18 mėn. trukusį lynų kelio įrengimo per Nemuną Birštono mieste detaliojo plano projektą. Planuojama, kad lynų keltuvai ne tik pagerins susisiekimą Birštono mieste tarp abiejų Nemuno pusių, bet ir paskatins turizmą, suteiks geresnes galimybes apžvelgti Birštono miesto istorinę dalį.
Projekto metu suformuoti sklypai reikiamai infrastruktūrai – dviračių, riedučių ir lydumų slidinėjimo trasoms – įrengti, taip pat suplanuota galimybė persikelti neįgaliesiems su vežimėliais, dviratininkams, parengti prieigų, automobilių stovėjimo aikštelių sprendiniai.
„Susisiekimo infrastruktūros koridoriuje projektuojami lynų keltuvai sujungs dvi svarbiausias Birštono miesto rekreacijos dalis. Kaip susisiekimo priemonė lynų keltuvas reikalingas tam, kad vietos gyventojai ir Birštono lankytojai galėtų persikelti į kairįjį Nemuno krantą greitesniu ir paprastesniu būdu nei iki šiol – šiuo metu tai įmanoma važiuojant magistraliniu keliu maždaug 18 km aplinkui per Prienus. Tai ypač aktualu žiemos metu, kuomet vienintelė susisiekimo priemonė – upės keltas – neveikia. Todėl lynų keltuvas, kaip Birštono miesto viešojo transporto dalis, optimizuos transporto srautus bei mažins jų keliamą triukšmą ir taršą“, – pasakoja Mindaugas Bielskus, „Geometros“ Kauno architektūros skyriaus architektas.
Pasak M. Bielskaus, kaip ekologiška transporto priemonė, varoma elektros energijos, įrengta tarp kurorto traukos objektų, ji supažindins visuomenę su ekologiško viešojo transporto galimybėmis, skatins ekologiško keleivių viešojo transporto plėtrą regione. Be to, lynų keltuvas tarnaus ir kaip turizmo infrastruktūros dalis, skatinsianti pažintinį turizmą. Kadangi planuojama teritorija yra kultūros paveldo vietovėje – Birštono miesto istorinėje dalyje, planuojamas lynų keltuvas suteiks papildomas sąlygas apžvelgti saugomus objektus ir vietoves, pavyzdžiui, Nemuno upės slėnį.